Bližanovy - Machov Bližanovy - Machov

O násUbytováníChov koníAktivity s koňmiOkolíKontakt

Okolí - zámky

Žinkovy

V druhé polovině 17. stol. vznikl v místech původní tvrze raně barokní zámek, který byl v roce 1897 přestavěn do pseudorenesanční podoby vídeňskými architekty H. Helmerem a F. Fellnerem. Romantický žinkovský zámek je z každé strany jiný. Jakoby se jednalo o různé objekty, a přece jsou jednotlivé části harmonicky spojeny. U zámku se rozprostírá park. V současné době se zámek rekonstruuje.

(více)

Žinkovy

Lnáře

6 freskových sálů a salonků, historický hodinový stroj, zámecká kaple, rybnikářská expozice a část zámecké zahrady se sochami antických Bohů. Příležitostné výstavy v recepci zámku a společenském sále - Muzeum kočky.

(více)

Lnáře

Kozel

Klasicistní lovecký zámek postavený na konci 18. století pod vedením stavitele Václava Haberditze pro stavebníka Jana Vojtěcha Černína. Čtyřkřídlá přízemní budova kolem obdéníkového vnitřního nádvoří byla podle návrhu Ignáce Palliardiho doplněna o dvě dvojice staveb - kapli s jízdárnou a protějškem lokajnu s konírnou, čímž vznikl celistvý areál.

(více)

Kozel

Zelená Hora

Zámek Zelená Horabyl postaven na místě původně z husitských válek opevněného vrchu, po skončení husitských válek pak hradu, který vystavěl Hynek Krušinaze ze Švamberka. Nadmořská výška zámkuje 536 m n. m. Vlastní zámek byl postaven Václavem Vojtěchem ze Šternberka v 17. století, kostel Nanebevzetí P. Marie je z 15. století. Postupně zde sídlily rod Šternberků, Lev z Rožmitálu, rody Martiniců, Colloredo-Mansfeldů a Aueršperků.

(více)

Zelená Hora

Nebílovský zámek

Dnešní reprezentační barokní rezidenci, postavené v létech 1706–19 na půdorysu dvou proti sobě obrácených podkovovitých křídel, předcházela stavba skromnějšího arkádového zámečku z 60. let 17. století, který vznikl přestavbou původní renesanční tvrze. Podle dochovaných architektonických článků však můžeme v Nebílovech předpokládat stavbu ještě starší.

(více)

Nebílovský zámek

Spolupracujeme:

INGVAMA

 

Hipoturistika v ČR:

Hipoturistika v ČR

Design Písmoateliér
Programování FoXprofi.com